„Mūsų manymu, homoseksualių piliečių situacija akivaizdžiai blogėja. Atėjo laikas, kai Lietuva turi imtis pozityvių veiksmų ir bent jau sustabdyti šitą blogėjimą. Ir mes prašome tokių dalykų, kurie dažnai taikomi valstybiniu lygiu“, - DELFI sakė V. Simonko. Anot jo, gėjų ir lesbiečių bendruomenė prašo panašių intervencinių priemonių padėčiai pakeisti kaip ir kitos tikslinės grupės: neįgalieji, tautinės mažumos, romai, jaunimas ir kitos.

„Tai galėtų būti Vyriausybės programa prieš homofobiją ar homoseksualių piliečių padėčiai Lietuvoje gerinti. Tai galėtų būti tolerancijos skatinimo programos, tai galėtų būti darbas mokyklose, nes būtent iš ten ateina nepakantumas, tai galėtų būti ir tam tikrų žmogaus teisių organizacijų skatinimo veiklos programos, reklamos televizijoje ir t.t.“, - sakė V. Simonko.

Jo teigimu, valstybė turėtų susirūpinti ir minėtos bendruomenės sveikatos klausimais, nes nevyriausybinėms organizacijoms pradėjus siūlyti nemokamus ŽIV testus, nustatoma vis daugiau susirgimo atvejų.

„Niekam ne paslaptis, kad tai yra tam tikra tikslinė grupė, su kuria tikrai reikia dirbti ir kuriai reikia skirti atskirą dėmesį, tai, kad Sveikatos apsaugos ministerija šitam klausimui neskiria tinkamo dėmesio arba ignoruoja šitą klausimą, Lietuvai gali sugrįžti kitu kampu. Tai lemia stipri stigma ir nenoras padėtų mūsų žmonėms“, - sakė V. Simonko.

„Atėjo laikas ne mėtyti akmenis, bet juos surinkinėti“, - komiteto posėdyje sakė Lietuvos homoseksualių žmonių bendruomenės lyderis.

Klausimas Seimo Žmogaus teisių komitete didelių diskusijų neįžiebė. Komiteto pirmininkas Arminas Lydeka teigė, kad komitetas „sutarė su Vyriausybe kalbėti apie įgyvendinimą lygių galimybių sistemos“.