"Europos Komisijai žinoma, kad Lietuvos Respublikos Seimas svarsto šį įstatymo projektą. Mano tarnyba išanalizuos projekto tekstą ir jo sąsajas su ES teise", - pareiškė Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Viviane Reding, atsakinga už teisingumą, pagrindines teises ir pilietybę.

"Remdamasi atlikta analize Europos Komisija nuspręs, ar tinka imtis tolesnių veiksmų", - pridūrė eurokomisarė.

Pareigūnės komentarą BNS naujienų agentūrai perdavė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Lietuvos parlamentarai praeitą savaitę per pirmąjį balsavimą nusprendė svarstyti nuostatą, kad "viešas homoseksualių santykių propagavimas užtraukia baudą nuo 2 tūkst. iki 10 tūkst. litų". Už balsavo 31 Seimo narys, 21 susilaikė, o septyni buvo prieš. Įstatymui priimti reikalingi dar du balsavimai.

V.Reding pabrėžė, kad Europos Komisija yra pasiryžusi kovoti su homofobija.

"Noriu akcentuoti, kad Europos Komisija griežtai atmeta bet kokią homofobijos, reiškiančios žmogaus orumo pažeidimą ir nesuderinamos su pamatinėmis ES vertybėmis, formą. Europos Sąjunga yra pasiryžusi kovoti su homofobija ir diskriminacija dėl lytinės orientacijos pagal išgales, nustatytas ES sutartyse", - pareiškė eurokomisarė.

Už prieštaringai vertinamą įstatymą balsai "už" pasiskirstė po įvairias frakcijas - tarp parėmusių projektą buvo keturi valdantieji konservatoriai, po penkis opozicijoje esančių Socialdemokratų ir Darbo partijos narius. Vieningai "už" balsavo opozicinės partijos "Tvarka ir teisingumas" 10 parlamentarų. Iš valdančiojo Liberalų sąjūdžio keturi balsavo prieš, du susilaikė.

Lietuva anksčiau buvo sulaukusi kritikos dėl kito įstatymo nuostatos, kuri būtų ribojusi vaikams informaciją, "propaguojančią homoseksualius, biseksualius ir poligaminius santykius". Po gausios kritikos įstatymas pakeistas, numačius, kad nepilnamečiams draudžiama skleisti informaciją, kuria skatinami lytiniai santykiai.