"Jis buvo patvirtintas 39 balsais prieš 20", - sakė šio nutarimo projektą aktyviausiai rėmusio Meksiko asamblėjos Davi Razu atstovas. Dar penki įstatymų leidėjai susilaikė.

Atstovas Oscaras Oliveris sakė, kad miesto asamblėjoje daugumą turintys kairiųjų pažiūrų įstatymų leidėjai taip pat atmetė opozicijos pasiūlytą poįstatyminį aktą, kuriame nurodoma, jog tos pačios lyties asmenų šeima neturi teisės įsivaikinti.

"Šimtus metų neteisingi įstatymai draudė santuokas tarp baltųjų ir juodaodžių, taip pat tarp europiečių ir indėnų, - sakė Revoliucinės demokratinės partijos (PRD) įstatymų leidėjas Victoras Romo (Viktoras Romas). - Mūsų dienomis visos šios kliūtys panaikintos".

Naujasis nutarimas papildė šiuo metu Meksike galiojantį civilinės partnerystės įstatymą, kuris yra panašus į veikiančius kitose Lotynų Amerikos šalyse, tokiose kaip Urugvajus ir Kolumbija.

Argentinos Aukščiausiasis Teismas artimiausiu laiku turi svarstyti žemesnės instancijos teismo patvirtintą gėjų santuokas leidžiantį nutarimą, kuris buvo apskųstas anksčiau šį mėnesį.

Meksike priimtame teisės akte ankstesnis apibrėžimas, jog santuoka yra "laisva valia sudaryta sąjunga tarp vyro ir moters", buvo pakeistas "laisva valia sudaryta sąjunga tarp dviejų žmonių".

Meksike priimtą nutarimą dėl gėjų santuokų tvirtai parėmė PRD, kuri Meksikos sostinei vadovauja nuo 1997 metų. Tačiau jam priešinosi šalies valdančioji Nacionalinės veiklos partija (PAN).

Iki pirmadienį įvykusio balsavimo Meksikas buvo vienas iš nedaugelio Lotynų Amerikos miestų, kuriame buvo pripažįstama gėjų porų partnerystė.
Rugsėjį atlikta gyventojų apklausa rodė, kad gėjų santuokų šalininkų ir priešininkų yra apylygiai: už jas pasisakė 48 proc., o prieš - 46 proc. respondentų.

Katalikų Bažnyčia Meksike griežtai priešinosi gėjų santuokas pripažįstančiam įstatymui, kurio projektas sostinės įstatymų leidėjams buvo pateiktas svarstyti rugsėjį.

Buvęs Popiežiškosios medicinos darbuotojų sielovados tarybos pirmininkas Javieras Lozano Barraganas, kuris yra kardinolas iš Meksikos, anksčiau šį mėnesį pareiškė, kad homoseksualūs asmenys ir transvestitai "niekada nepateks į dangaus karalystę".

Civilinė tos pačios lyties asmenų sąjunga taip pat leidžiama Meksikos Koahuilos valstijoje ir Brazilijos Pietų Rio Grandės valstijoje.

2007 metų pabaigoje Urugvajus tapo pirmąja Lotynų Amerikos šalimi, įteisinusia gėjų civilinę partnerystę. Šių metų sausį Kolumbijos Konstitucinis Teismas pripažino kai kurias tos pačios lyties asmenų civilinės sąjungos teises, tarp jų teisę į socialinę gerovę.

Tačiau gėjų santuokos valstybės mastu kol kas nėra įteisintos nei vienoje Lotynų Amerikos šalyje.