Paryžiuje susitikę komiteto nariai pritarė projektui, pažymėdami, kad kylanti homofobijos ir transfobijos (netolerantiško požiūrio į homoseksualus bei transseksualus) banga reikalauja, kad ET narės teisiškai išspręstų šią problemą.

Rezoliucijoje vyriausybės primygtinai raginamos garantuoti „tos pačios lyties asmenų partnerystės teisinį pripažinimą“ ir galimybę abiem partneriams būti lygiai atsakingiems už vieno iš jų vaikus. Kartu iškeliama mintis, kad reikėtų leisti homoseksualams įsivaikinti partnerio atžalas.

Be kita ko, projekte prašoma ne tik formaliai, bet ir praktiškai leisti transseksualams gauti naujus dokumentus, aitinkančius jų lytinį tapatumą. Tokiu atveju žmonės, besijaučiantys kitos lyties, nei rodo fiziniai požymiai, galėtų įteisinti savo tapatybę net nekeisdami lyties, kitaip tariant, vyru besijaučianti moteris galėtų gauti pasą su vyrišku vardu ir nejausti diskomforto dėl išvaizdos bei asmens duomenų neatitikimo.

Vienas Vilniaus teismas pastarosiomis savaitėmis du kartus nurodė pakeisti dokumentus lytį pasikeitusiems asmenims. Jie iki šiol patirdavo nepatogumų, mat turėdavo nuolat aiškinti, kad, pavyzdžiui, dokumentai ar mokėjimo kortelės yra tikrai jų. Vienu atveju dokumentus nurodyta pakeisti kuo skubiau, mat medikai atsisako išrašyti vaistų, skirtų kitai lyčiai, nei užfiksuota paciento dokumentuose.

Komiteto nariai taip pat pažymėjo, kad kai kuriose ET narėse buvo pažeista teisė į susirinkimus ir laisvą saviraišką, ir išreiškė susirūpinimą dėl neapykantą skatinančių kalbų apie viešus asmenis, įskaitant religinius lyderius. Lietuvos gėjų lyga ir žmogaus teisių aktyvistai kelis kartus negavo leidimo Vilniuje surengti viešus renginius už toleranciją.